Demirdöküm Nitromix Hata Kodları

         Nitromix arıza kodları
 
 
kombi bakım servisi   F00-F10 Arıza Kodu;
 
Kombiden kalorifere giden suyun sensöründe oluşan arızadır.Bunun nedeni sensörün arızası veya sensörün bağlantılarında meydana gelen sorundur.Onarımı için servisimizi aramanız yeterlidir.
 
kombi bakım servisiF01-F11 Arıza Kodu;
 
Kaloriferden kombiye dönüş suyun sensöründe veya sensörün bağlantılarında oluşan arıza kodudur.Bu durumda sensörün boruları veya kablolarının onarılması gerekir.Müdahale için servisimizi 489 84 74 numarasından aramalısınız.
 
kombi bakım servisiF20 Arıza Kodu;
 
Bu arıza kombinin sensörlerinin çok ısınmasından dolayı ortaya çıkar.Çözümü için öncelikle kombinin ve peteklerin vanaları eğer kapalı ise açmalısınız (en az 3 peteğin vanalarını açın).Sonra resetleme işlemi uygulayın.Birkaç kez resetleme yaptıktan sonra hala devam ediyorsa kombinin onarımı için servis çağırmalısınız.Tesisatın veya filtrelerin tıkanıklığı,ana eşanjörün arızanlaması,üç yollu vanadaki sorun,pompa sıkışması bu arıza koduna neden olabilmektedir.Arızanın tam teşhisi ve onarımı uzman servisimizden yardım alabilirsiniz.
 
kombi bakım servisiF22 Arıza Kodu;
 
Kombi su basıncını düşük olma durumu yani 1 bardan az olduğu zaman ortaya çıkan arıza kodudur.Bu durumunda kombinin sağ alt köşesinde bulunan mavi doldurma musluğunu yavaşça sola doğru çevirip basıncı 1.5 bara kadar çıkarmalısınız.Bu işlemden sonra arıza düzelir ve musluğu kapatmanız gerekir.Eğer gösterdiğmiz işlemleri yapamazsanız bizi arayabilirsiniz.
 
kombi bakım servisiF23 Arıza Kodu;
 
Tesisatın su sirkülasyonunun çok veya az hızlı olma durumunda ortaya çıkan arıza kodudur. Eğer kombi ve peteklerin vanaları kapalı ise açılmalıdır.Sorun devam ediyorsakombi servisi izmir restleme işlemi yapmalısınız.Bundan sonrada olmuyorsa servis hizmeti almalısnız.
 
kombi bakım servisiF26 Arıza Kodu;
 
Bu arıza kodu gaz valfi yerinden çıktığında veya arızalı olduğunda çıkar.Bu kodun düzeltilmesi için siz işlem yapmamalısınız.Servis hizmetimizden bize tüm gün ulaşabilirsiniz.
 
kombi bakım servisiF27 Arıza Kodu;
 
Kombi brülöründe alev algılamama arızasıdır.Elektronik kart veya iyonizasyon elektrodunun arızalı olması durumunda ortaya çıkan hata kodudur.Hata çözümü için servisimizden destek almalısınız.
 
kombi bakım servisiF28 Arıza Kodu;
 
Kombinin gaz yokluğu sorunu yani ateşleme arızasıdır.Öncelikle dairenizin gazının olup olmadığına bakın.Eğer gaz vanaları kapalı ise açmalısınız (gazın kombiye geldiğini kontrol edin).Sorun çözümlenmemiş ise en fazla 3 kez resetleme işlemini  uygulamalısınız. Tekrar sorun devam ederse elektrodlarda,gaz valfinde veya anakartta arız var demektir. Bu durumda servisimizden yararlanmanız sizler için daha yararlı olacaktır.
 
kombi bakım servisiF29 Arıza Kodu;
 
Kombi çalıştığı sırada alevin aniden kesildiği arızadır.Bu arıza kodunun düzeltilmesi için servis öncesicihaza reset atmalısınız.Sorun hala düzelmemiş ise servisimizi aramalısınız.F29 arıza kodunu oluşmasının sebebi iyonizasyon elektrodu, elektronik kart veya gaz valfinin arızasından çıkar.
 
kombi bakım servisiF32 Arıza Kodu;
 
Bu arıza kodu hatalı hava basınçtan dolayı olur. Kombi donma korunmasının fan hızında arıza oluşmuştur.Cihaz hava basıncının hatalı olmasından dolayı çalışmayacaktır. Bu arızanın nedeni elektronik kart veya fandan dolayı olabilir. Net bir teşhis ve çözüm için kombi yerinde müdahale edilmelidir.489 84 74 numarasıyla servisimize ulaşabilirsiniz.
 
kombi bakım servisiF49 Arıza Kodu;
 
cihazın haberleşme bağlantılarının voltajının çok yüksek ya da çok düşük olma durumunda ortayaçıkan arıza kodudur.F49 arıza kodunun düzelmesi için bir süre bekleyin.Bu sırada cihaz kendini resetleyecektir. Uzun bir sürenin ardından sorun çözümlenmemiş ise uzman servisimizden destek almalısınız. Bu arızanın temel nedeni elektronik kart voltaj sebebi ile hasar görmüş hatta yanmış olabilir. Elektronik kartın tamiri ya da değişimi ile bu sorun çözümlenebilir.
 
kombi bakım servisiF61-F62-F63-F64-F65-F67 Arıza Kodu;
 
Cİhazın anakartındaki sorunlardan dolayı oluşan arıza kodudur.Ayrıca başka nedenlerden dolayıda bu arıza kodları oluşabilir (F62 hata kodunun sebebi gaz valfinden,F65 hata kodunun oluşması anakartın çok ısınmasından, F67 hata kodunun elektronik kartın arızasından dolayı oluşabilir) kaynaklanıyor olabilir.Bu arıza kodlarının düzeltilmesi yerinde müdahale gereklidir.Gereken ilgi ve hizmet için 489 84 74 numarasından bize günün her saatinde ulaşabilirsiniz.
 
kombi bakım servisiF68 Arıza Kodu;
 
Bu arıza kodunun belirtisi alev sinyal dalganmasıdır. Yani cihazın düzensiz alev oluşturduğu durumunda ortaya çıkan hata kodudur. Elektronik kartın arızasından kaynaklanan sorunun çözümü için yerinde müdahale gerekir.
 
kombi bakım servisiF70 Arıza Kodu;
 
Bu hata kodu anakart ve ekran kartı arasındaki bağlantıların birbirini tanımlayamamış durumunda oluşur. Eğer önceden kartlardan birine işlem yapıldıysa o sırada bağlantıların yanlış yapılması veya değişen kartın kombiye uygun olmaması bu arıza sebep olmuş olabilir.Net bir teşhis için servis hizmeti almalısınız.
 
kombi bakım servisiF71 Arıza Kodu;
 
Cihazın su akış sensörünün kablo veya bağlantısında sorunun olmasından dolayı bu hata kodu oluşur.Arızanın onarımı için yerinde müdahale gereklidir.
 
kombi bakım servisiF72-F84-F85 Arıza Kodu;
 
Bu arıza kodu kombi ile petekler arasındaki gidiş ve dönüş suyunun sensörünün aynı derecede olma durumunda ortaya çıkar.Sorun giderilmesi için bizi 489 84 74 numarasından arayın ve yerinde müdahale ile arızayı onaralım.
 
kombi bakım servisiF73-F74 Arıza Kodu;
 
Cihazın basıç sensörünün arızasından dolayı çıkan arıza kodlarıdır.Sensör bağlantıları veya kablolları yerinden çıkmış olabilir.Arıza onarım için servisimizi aramanız sizin için daha faydalı olacaktır.
 
kombi bakım servisiF76 Arıza Kodu;
 
Kombinin aşırı ısınması ile cihazın sigortasının yerinden çıkması veya eşanjörün fazla ısınmasından dolayı beliren arıza kodudur.Onarım için cihazı resetlemeniz gerekr.Eğer sorun hala varsa servisimizden yardım almalısınız.
 
kombi bakım servisiF77 Arıza Kodu;
 
Gaz valfinin arızasındna dolayı ortaya çıkar.Cihazı birkaç kez resetlemeniz gerekir.Sorun devam ediyorsa teknik servisimizden yardım almalısınız.
 
kombi bakım servisiF83 Arıza Kodu;
 
Brülörün devrede fakat ısıtma olmuyorsa bu arıza kodu oluşur.Eğer kombinin basıncı düşük ise basıncı arttırmalısınız.Ama basınç normal durumunda ise cihazı resetlemelisiniz.Hala sorun düzelmediyse servisimizi aramalısınız.
 
kombi bakım servisiF86 Arıza Kodu;
 
Yerden ısıtma kontak sorunudur.Bu arızanıntespit ve müdahalesi servis tarafından yapılmalıdır. Ayrıntılı bilgi için 489 84 74 numarasından bize ulaşabilirsiniz.
 
kombi bakım servisi Err Arıza Kodu;
 
Kullanıcı arayüz (ekran kartı) kartında haberleşme sorununu ortaya çıkaran arıza kodudur. Cihazı resetlemelisiniz.Eğer hala düzelme olmadıysa servisimizden yardım almalısınız.
 
 

Önce bizden fiyat alın

Güvenli ve kusursuz hizmetin adresi